Лаеш полиция хезмәткәрләре һөнәри бәйрәмнәрен билгеләп үттеләр

2019 елның 9 ноябре, шимбә

Бүген Лаеш шәһәре район мәдәният йортында Полиция көненә багышланган бәйрәм чарасы узды. Залда Россия Эчке эшләр министрлыгының Лаеш районы буенча бүлеге хезмәткәрләре җыелды. Чарада шулай ук район җитәкчесе Илдус Зарипов та катнашты. Ул полиция хезмәткәрләрен һөнәри бәйрәмнәре белән котлады һәм аларга яхшы хезмәт, тыныч эш һәм гаиләләрендә иминлек теләде.

«Сезнең фидакарь хезмәтегез-ул иҗтимагый тотрыклылык һәм яраткан шәһәребезнең тотрыклы үсеше, иминлек, сәламәтлек һәм халыкның тынычлыгы гарантиясе.

Сезнең иң яхшы сыйфатларыгыз – батырлык һәм игелеклелек, батырлык һәм үз-үзеңне корбан итү-намус, абруегыз һәм иминлек сагында тора.

Нәкъ менә сез Хокук тәртибен һәм иҗтимагый иминлекне ныгытуга бәяләп бетергесез өлеш кертәсез. Без бүген эчке эшләр органнарына нинди җаваплылык йөкләнүен беләбез. Һәр кешенең иң мөһим хокукын - шәхси куркынычсызлыкка һәм тыныч тормышка хокук белән тәэмин итүгә бәйле күп хезмәт башкаруыгыз өчен рәхмәт», - диде үз чыгышында Илдус Зарипов. Аннары ул эчке эшләр министрлыгының район бүлегенең алдынгы хезмәткәрләренә бүләкләр тапшырды.

Бүлек начальнигы Радик Егоров та үз коллегаларын котлады. Полиция полковнигы хезмәткәрләргә ведомство бүләкләрен тапшырды.

Чара Лаеш районы артистлары тәкъдим иткән концерт белән дәвам итте.

ТР Лаеш районы матбугат хезмәте