Татарстанның 14 районыннан фермер продукциясен «Минем авылым" кибетендә сатып алырга мөмкин

2019 елның 11 ноябре, дүшәмбе

ТР АВЫЛ ХУҖАЛЫГЫ ҺӘМ АЗЫК-ТӨЛЕК МИНИСТРЛЫГЫ
ТАТАРСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТЫ Р. Н

9 ноябрьдә Казанда «Минем авылым» фермер продукциясе кибете ачылды, анда нәкъ менә Татарстанда җитештерелә торган һәм җитештерелә торган продукция күп төрле.
Кибет 2016 елда нигез салынган һәм Татарстанның фермерлар, шәхси хуҗалыклар һәм кооперативлары тарафыннан җитештерелгән авыл хуҗалыгы продукциясен сатуны оештыру белән шөгыльләнә торган «үзәк» кооперативы тарафыннан оештырылган. Кооператив әгъзалары-республиканың 17 авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативы, алар үз чиратында оешмалар, фермер хуҗалыклары һәм шәхси хуҗалыклар арасыннан 160 тан артык авыл хуҗалыгы җитештерүчеләрен берләштерә.
2019 елдан башлап кооператив Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан оештырыла торган ярминкәләрдә катнаша һәм Әгерҗе, Саба, Балык Бистәсе, Балтач, Мамадыш, Менделеевск районнарының сөт продукциясен һәм сырларын, Балтач, Мөслим һәм Лаеш районнарының ит ярымфабрикатларын, бал – Кукмара, Сарман районнарының ит ярымфабрикатларын сата. Татарстанның яңа авыл хуҗалыгы җитештерүчеләренә ярдәм итү буенча даими эш алып барыла.
«Ярымфабрикатлар әзерләгәндә бары кул хезмәте генә кулланыла, бары тик фермер продуктлары, суытылган ит, соя, крахмал, коры сөт һәм башка» алмаштыргычлар» кушылмаган, күп кенә җитештерүләрдә әзер продукциянең бәясен арзанайту өчен кулланыла", - дип билгеләп үтәләр кооперативта.
Кибет адресы: Казан ш., а. Аббасов ур., 12 ("Весна"ТК).
Эш режимы: 9.00 сәгатьтән 20.00 сәгатькә кадәр, ялларсыз.
Шулай ук фермер продуктларына Өйгә илтеп сайтта заказ бирергә мөмкин www.avylym.ru.
ТР Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы матбугат хезмәте