Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы шәһәрлеләрне авыл хуҗалыгы ярминкәләренә чакыра

2019 елның 15 ноябре, җомга

Шимбә көнне, 16 ноябрьдә, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы республика халкын Казан, Чаллы һәм Зеленодольск районының Октябрьский поселогында («Яңа Тура»сәүдә-ярминкә комплексы) ярминкәләргә арзан бәяләрдән авыл хуҗалыгы продукциясен сатып алырга чакыра. Шәһәрлеләр ит, казылык продукциясе, төрле сөт, сыр, йомырка, яшелчә, бал, шикәр, он, ярма һәм Татарстан муниципаль районнарыннан китерелгән башка фермер продукциясен сатып ала алачак.
«Авыл хуҗалыгы ярминкәләренә шәһәр халкы, бигрәк тә өлкән буын вәкилләре бик теләп йөри һәм зур социаль әһәмияткә ия, шуңа күрә ТР авыл хуҗалыгы һәм азык - төлек министрлыгы тарафыннан ярминкәләр уздыру мәсьәләләре буенча» Кайнар телефон линиясе» ачу турында Карар кабул ителде",-дип билгеләп үтте ТР Премьер – министры урынбасары-ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җаббаров.
Исегезгә төшерәбез, көзге ярминкәләр 14 сентябрьдә эшли башлады һәм атна саен Яңа елга кадәр үткәреләчәк. Төрле мәйданчыклардагы ассортиментның үз үзенчәлекләре бар, һәм халык ихтыяҗларын исәпкә алып төзелгән. Моның өчен махсус тартмалар яки «кайнар линия»гә каралган.
«Кайнар линия» телефоннары: (843) 221-76-23, 221-76-24 телефоннары буенча шулай ук ярминкәләрне үткәрү адресларын, продукция ассортиментын төгәлләштерергә, теләкләрен һәм кисәтүләрен калдырырга мөмкин.
Авыл хуҗалыгы ярминкәләренә шәһәр халкы, бигрәк тә өлкән буын вәкилләре бик теләп йөри һәм зур социаль әһәмияткә ия. 2019 елның 5 язгы һәм 9 көзге ярминкәләре йомгаклары буенча Казан, Чаллы һәм Татарстанның Яшел Үзән муниципаль районнарында 849,2 млн.сумлык продукция китерелгән һәм сатылган. Шәһәрлеләр 1256 тонна ит, 318 тонна төрле сөт, 557 тонна он һәм 655 тонна шикәр комы алдылар.
Авыл хуҗалыгы ярминкәләренең адреслары һәм урыны белән Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының рәсми сайтында танышырга мөмкин.
Барлык мәйданчыкларда пенсионерларны кайнар чәй белән сыйлаячаклар, ә Мәскәү өлкәсендә исә Казанда чын пылау пешерәчәкләр. Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы җитәкчелеге шимбә көнне Казандагы ярминкә мәйданчыкларын шәхсән үзе тикшерә.
ТР Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы матбугат хезмәте