#Айдадомой акциясенә Татарстанда блогерлар, биючеләр һәм спортчылар кушылды

2020 елның 30 марты, дүшәмбе

30 марттан башлап «Татарстан Республикасы» рәсми берләшмәсендә 9:00 сәгатьтә "өйдә спортта" көндәлек онлайн-зарядка узачак. Спорт сериясен Ксения Иванова – lifestyle-блогер, сертификацияләнгән фитнес-тренер, IPF пауэрлифтинг буенча Казан чемпионы ача.

13: 00 сәгатьтә тамашачыларга «Kavkazstyle»ансамбле җитәкчесе Сираж Җавадбәковтан мастер-класс күрсәтәчәкләр. Теләүчеләрне Кавказ халыкларының традицион биюләренең база хәрәкәтләренә һәм бәйләнешләренә өйрәтәчәкләр. Төрле халыклар биюләре буенча Онлайн-класслар Татарстан халыклары Ассамблеясы оештыра.

19: 00 сәгатьтә туры эфирда-Лэйнаның кичке концерты. Трансляцияләр Татарстанның рәсми мәйданчыкларында ВКонтакте, сыйныфташлар һәм YouTube социаль челтәрләрендә узачак. Акцияне театрлар, фитнес-клублар, коммерция оешмалары һәм Татарстанның гади кешеләре хуплады, алар карантин вакытында бер-берсенә ярдәм итү өчен кызыклы контент белән бушлай уртаклашырга әзер.

Татарстан Мәдәният министрлыгы Республика театрларында һәм музейларында якындагы онлайн-чараларның афишасын бастырып чыгарды. Күргәзмәләр, концертлар, видеоязмалар, спектакльләр, экскурсияләр, пьесаларны онлайн-уку, Әкиятләр - болар барысын да YouTube-каналларда, рәсми сайтларда һәм музей һәм театрларның социаль челтәрләрендә табарга мөмкин.

Спортсыз яши алмаучылар өчен Казаннан йоги һәм пилатесның сертификацияләнгән укытучысы Лилия Кәбирова буш вакытларын тән һәм рухны ныгыту өчен файдаланырга тәкъдим итә-ул үз Инстаграмында барлык теләүчеләр өчен онлайн-дәресләрне анонслый.

Казанда триатлон үзәге коры йөзү буенча көн саен иртәнге 7дән башлап күнегүләр үткәрә.

Онлайн-зарядка белән Timerman иртән монда.

Торгызу онлайн-күнегүләрен өлкәннәр өчен йөзү мәктәбе үткәрә.

Нәрсә дә булса яңа белем алырга теләүчеләр өчен Wellfitness компаниясе Инстаграм-аккаунтта фитнес Instagram да фитнес-тренерлар өчен укыту семинарлары уздыра.

"Фея» Кройка һәм тегү мәктәбе сайттагы почно һәм пижлар тегү буенча видео-классларга керү мөмкинлеген ачты shkolafeya.ru бөтенләй бушлай. Хәвефле кешеләр өчен «нигезләр нигезе» проекты Горький-Әмәт урманындагы үзәктән онлайнга медитация буенча дәресләрен күчерде һәм барлык теләүчеләрне акылларын тынычландырырга һәм Zoom платформасындагы тискәре фикерләрдән арындырырга чакыра.

Казан психологы һәм арт-терапевты Евгения Алман коронавирус ситуациясе аркасында борчу тудырган кешеләргә ярдәм итү өчен онлайн-чат оештырган.

15: 30 эш көннәрендә психолог Анастасия Сәгыйрова туры эфирда гаилә, гаилә мөнәсәбәтләре һәм балаларны тәрбияләү белән бәйле актуаль мәсьәләләр буенча бушлай консультацияләр бирә.