декабрь, 2017 ел
җомга

Бүген, инвалидлар ункөнлеге кысаларында, “Алтын көз” халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең социаль педагогы Ирина Сарокина һәм “Бердәм Россия” партиясенең Татарстан төбәк бүлеге җирле бүлекчәсе башкарма комитеты җитәкчесе Наталья Лицова сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балаларның өйләрендә булдылар.

Бүген район мәдәният йортында инвалидлар ункөнлеге кысаларында сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрнең ел саен үткәрелә торган шул исемдәге фестивале булды.

Бүген, Халыкара коррупция белән көрәш көне кысаларында, гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге белгечләре Лаеш шәһәренең 1 гимназиясе базасында «За коррупцию расплачивается каждый из нас» темасына презентация күрсәтү булды.

Үзәк балалар китапханәсе хезмәткәрләре “Мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм үсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге” ГАУСО укучылары өчен «Пришёл  Наум – пора браться за ум" дәрес-уены үткәрделәр.

7 декабрьдә Казан шәһәрендә сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен Балалар музыка мәктәпләре һәм Балалар сәнгать мәктәпләренең «Слушая сердцем» I республика фестиваль-конкурсы үтте.

Бүген Лаеш районы китапханәсе хезмәткәрләре Лаеш тернәкләндерү үзәгендәге балалар өчен китап патшалыгы дөньясына ишек ачтылар.