декабрь, 2017 ел
сишәмбе

25 Октябрь исемендәге поселок китапханәсендә кече яшьтәге мәктәп балалары өчен "Конституцию читай - про закон не забывай!" дигән мәгълүмати-танып белү сәгате үтте.

Бүген ТР хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгының Лаеш муниципаль районының “Алтын көз” халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге  белгечләре авыл җирлекләре җитәкчеләре һәм янгынга күзәтчелеге хезмәткәре белән берлектә күп балалы гаиләләргә, ведомствоара исәптә торучы гаиләләргә һәм инвалид балалары булган гаиләләргә бардылар. Әлеге чараның максаты – торак-көнкүреш шартларын тикшерү, янгын куркынычсызлыгы буенча инструктаж үткәрү һәм белешмәлекләр тапшыру. Болар балалы гаиләләрдә яшәүнең имин шартларын тәэмин итү буенча эш кысаларында башкарылды.

Бүген, 12 декабрьдә, Г.Р.Державин исемендәге Лаеш ягы музеенда Лаешның 2 мәктәбе укучылары өчен Россия Федерациясе Конституциясе көненә багышланган чара үткәрелде. Чарада балалар Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы геральдикасы һәм аның бәйрәм даталары белән таныштылар, Конституция үзенчәлекләре, аның барлыкка килү тарихы турында белделәр, РФ гражданы бурычлары һәм хокуклары темаларына кагылдылар.

Ул яхшы ниятләр декларациясе генә түгел, ә турыдан-туры гамәл кылучы, реаль эшләүче документ. Һәр илнең гражданы өчен Конституция – ул беренче чиратта белергә тиешле Закон, чөнки законнарны белү һәм грамоталы куллану – цивилизацияле тормыш нормасы, аның сыйфатын күтәрү өчен куәтле рычаг.

“Хөрмәтле Лаеш районы халкы!

Сезне Россия Федерациясе Конституциясе көне белән котлыйм!

Россия Федерациясе Конституциясе көне – ул рәсми бәйрәм генә түгел, ә документ кабул итүнең истәлекле көне дә. Аны кабул итү аркасында без бүген үзебезне горур төстә россиялеләр дип атыйбыз, илебездә барган барлык сәяси, икътисади һәм социаль процессларда катнаша алабыз.

“Алтын көз” халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге социаль хезмәткәре Гөлсинә Хәсәнова үз карамагындагылар белән эштә инновацион технологияләр кулланудан туктамый. Аларның берсе – гарденотерапия.

11 декабрьдә Сокуры мәдәният йорты базасында беренчел профсоюз оешмаларының «Сильная певичка – сильный профсоюз» район конкурсы булды. Конкурста мәгариф системасының 9 колллективы катнашты.