декабрь, 2017 ел
җомга

Пенсия фонды укучы яшьләр арасында пенсия грамоталылыгын күтәрү кампаниясен дәвам итә. 2017 елның 21 декабрендә Пенсия фонды идарәсе начальнигы Ирина Алешина Рождествено һәм Атабай мәктәпләренең югары сыйныф укучылары өчен тематик дәресләр үткәрде.

Татарстан Республикасы Президенты Указы белән җирле үзидарә органнары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген үстерүдәге хезмәтләре һәм Лаеш муниципаль районының социаль-икътисади үсешенә зур өлеш кертүе өчен Лаеш районы башлыгы Михаил Афанасьев “Татарстан Республикасында җирле үзидарәне үстерүдәге хезмәтләре өчен” медале белән бүләкләнде.

21 декабрьдә, яңа ел могҗизалары көткәндә, Г.Р.Державин исемендәге Лаеш ягы музеенда мәктәп укучылары өчен әкият һәм могҗизалар дөньясына ишекләр ачылды.