гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

Татарстанның хокукый мәсьәләләр буенча мәгълүмати-консультация төркеме группа Лаеш районында яшәүчеләргә бушлай юридик ярдәм күрсәтәчәк.

23 гыйнварда  10:00 дән 12:00 гә кадәр «БЕРДӘМ РОССИЯ» партиясенең Лаеш җирле бүлегенең иҗтимагый кабул итүендә Лаеш шәһәре, Чернышевский урамы, 23 йортта Лаеш шәһәре депутаты, РЭГС начальнигы Рөстәм Аглюков гражданнар кабул итәчәк.

Узган якшәмбедә Лаешның 2нче мәктәбе бозлавыгында тимераяк спорты буенча КДЮСШ беренчелеге булды.

Узган елда Лаеш районында 254 бала туган. 20 яшьлек әти һәм 19 яшьлек әни иң яшь ата-ана булганнар. Иң өлкән әтигә 55, әнигә – 43 яшь. Узган елда иң киң таралган исемнәр: Александра, Валерия, Виктория, Милана, Надежда; Богдан, Егор, Гордей, Дамир, Карим, Никита. Әти-әниләр балаларына сирәк исемнәр дә биргәннәр: Даир, Адам, Мәликә.

Хәерби авылыннан Гадилә Зиннәт кызы Хөсәенова үзенең 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте. Әлеге истәлекле дата белән аны Хәерби авыл җирлеге башлыгы Минзәлия Минбаева котлады. Ул юбилярга РФ Президенты Владимир Путиннан открытка, Лаеш районы башлыгы Михаил Афанасьевтан открытка һәм бүләкләр һәм акчалата ярдәм тапшырды. Минзәлия Минбаева Гадилә Зиннәт кызына нык сәламәтлек, озын гомер, бәхет, яхшы кәеф һәм якыннарының яратуын һәм кайгыртуын теләде.

Лаеш районы Олы Кабан авылында “Чаңгы юллары-2018” спорт бәйрәме булды. Анда 126 чаңгычы катнашты, төрле яшь категорияләрендә 8 ярыш булды.