февраль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Россия Федерациясе Тикшерү комитетының Татарстан Республикасы Тикшерү идарәсе җитәкчесе урынбасары, юстиция полковнигы Владимир Циома Лаеш шәһәрендә гражданнар кабул итте.

31 гыйнварда, Г.Р.Державин исемендәге Лаеш ягы музеенда “Казан Кремле” дәүләт тарихи-архитектур һәм сәнгать музей-тыюлыгыннан «Н2О – Реки Татарстана» дигән күчмә күргәзмәне ачу булды. Ул Татарстанның зур һәм кече елгалары турында сөйли. Күргәзмәдә 15 елга тәкъдим ителде. Һәр елга үзенең килеп чыгышы буенча уникаль. Мәсәлән, Карла елгасы (Буа районы) янында метеорит төшүдән барлыкка килгән кратер бар.