апрель, 2018 ел
дүшәмбе

Бүген район Советының зур залында район башлыгы Михаил Афанасьев рәислегендә “эшлекле дүшәмбе” киңәшмәсе” үтте. Отчет чорда оператив хәл турында РФ ЭЭМның Лаеш районы бүлеге начальнигы Илнар Җәләлов доклад ясады. Үзәк район хастаханәсенең баш табибы Елена Коробова 2017 елда һәм 2018 елның беренче кварталында район халкын диспансерлаштыру үткәрү турында сөйләде.

Советлар Союзы Герое А.П.Малышев исемендәге Столбище мәктәбенең «Патриоты» кадетлар отряды (6 «К» һәм 10 «К» сыйныфлары) совет халкының 1941-1945 еллардагы Бөек Ватан сугышында Җиңүенең 73 еллыгына һәм князь Александр Невский сугышчыларының 1242 елда Чудское күлендә немец рыцарьларын Җиңү көненә багышланган «Смотр строя и песни.

Лаеш районына эш визиты белән Кострома өлкәсеннән делгация килде, аны өлкәнең халык иҗаты йорты директоры Людмила Тарабрина җитәкли. Делегация составына Кострома өлкәсе муниципаль берәмлекләре мәдәният идарәләренең 17 начальнигы кергән.