Татарстанда ел ахырына кадәр 22 балалар бакчасы төзеләчәк

2020 елның 30 июле, пәнҗешәмбе

Ел ахырына кадәр Татарстанда 5,28 млрд сумлык 22 балалар бакчасы төзеләчәк. Бу хакта бүген матбугат конференциясендә ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Илшат Гыймаев хәбәр итте.

"2020 елда „Демография“ илкүләм проекты кысаларында 1 сентябрьгә 14 балалар бакчасы тапшырырга, ә сентябрь ахырына кадәр тагын 8 балалар бакчасы төзергә планлаштырабыз", — диде Гыймаев.

Аларның 2,5 мең урыны 1,5-3 яшькә кадәр, ә калган өлеше 3-7 яшьлек балалар өчен исәпләнәчәк.

"Шул рәвешле безнең республика һәм дәүләт яшь әниләр өчен яхшы шартлар тудыра, алар эш урыннарына иртәрәк чыга ала", — дип билгеләп үтте спикер.

Шул ук вакытта 2010 елдан 2019 елга кадәр республика программалары һәм федераль финанслау кысаларында Татарстанда гомуми егәрлеге 37,5 мең урын булган 239 балалар бакчасы төзелгән.