Татарстанда тыл хезмәтчәннәре турында "У войны не женское лицо" китабының икенче томын чыгарачаклар

2021 елның 22 июне, сишәмбе

Татарстанның Лаеш районында бүген "У войны не женское лицо" проектының беренче этабын гамәлгә ашыру нәтиҗәләре буенча нәшер ителгән.

Ул китапта Бөек Ватан сугышында катнашкан хатын-кызларга аерым игътибар бирде.

"Без һәр гаиләдә булдык. Һәм республиканың барлык муниципаль районнары һәм шәһәрләре безнең проектны хупладылар. Икенче этапта без тыл хезмәтчәннәрен дә кайгырттык. Шундый һәр хатын-кыз турында материаллар тупладык, архивка тапшырдык. Димәк, алар киләчәк буыннарга — балаларыбызга һәм оныкларыбызга хезмәт итәчәк. Мондый хәлләр булмасын өчен бу елларны онытырга ярамый", - дип билгеләп үтте парламентарий.

Лаеш районы Башлыгы Илдус Зарипов муниципалитетта 208 тыл хезмәтчәне яши, дип өстәде. "Сугыш ветераннары һәм тыл хезмәтчәннәре турында кайгырту районның иң мөһим бурычларыннан берсе булды. Һәркем белән социаль яклау буенча эш алып барыла. Алар безнең көндәлек игътибар үзәгендә. Әмма без сугышта һәлак булганнарны да истә тотарга тиеш", - дип белдерде ул.

"Татар-информ" МА материаллары буенча