декабрь, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Лаеш шәһәрендә инвалидлар ункөнлеге кысаларында мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр арасында «Две звезды» фестивале үтте. Анда 100дән артык кеше катнашты. Фестивальне оештыручы Зөһрә Лезина аны үткәрүдә ярдәме өчен Лаеш муниципаль район башлыгы Михаил Афанасьевка рәхмәт белдерә.

Лаеш үзәк район хастаханәсенең участок педиатры Марина Егорова районның иң яхшы балалар докторы дип табылган. “Минем яраткан балалар табибым” республика конкурсында аның белән бергә бар Татарстаннан 980 табиб катнаша. Алар “Корстон”га чакырыла, анда аларга аквапаркка билетлар, дипломнар һәм 2017 елга календарьлар тапшыралар. Бу календарьларда үзләренең яраткан докторларын яклап ясаган балалар рәсемнәре һәм алар адресына фикерләр турланган.