Татарстанда 2025 елга кадәр конкуренция үсешенә ярдәм итүнең «юл картасы» расланды

2021 елның 29 декабре, чәршәмбе

Татарстан Республикасында конкуренцияне үстерү өчен шартлар тудыру максатларында Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов, 17.12.2021 № 332 боерыгы белән, товар базарлары исемлеген, конкуренцияне үстерүгә ярдәм итүнең «юл картасын» раслады. ТР Икътисад министрлыгы республикада конкуренция үсешенә ярдәм итү буенча башкарма хакимиятнең вәкаләтле органы булып тора. Ведомство тарафыннан Татарстан Президенты тарафыннан әзерләнде һәм расланды: регионда конкуренция үсешенә ярдәм итү өчен 47 товар базарыннан исемлек; 2021-2025 елларга республикада конкуренция үсешенә ярдәм итү буенча чаралар планы («юл картасы»); - товар базарларында конкуренция үсешенең төп күрсәткечләре. Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2021 елның 02 сентябрендәге № 2424-р санлы боерыгы нигезендә яңа «юл картасын» эшләү зарурлыгы Россия Федерациясендә 2021-2025 елларга конкуренция үсеше илкүләм планы раслануга бәйле рәвештә барлыкка килде.