Илдус Зарипов Луганск халык республикасында булды. Мобилизацияләнгән якташлары белән аралашты

2023 елның 28 марты, сишәмбе

Лаеш районы башлыгы Илдус Зарипов Луганск халык республикасында хәрби частьта булды, анда Лаеш муниципаль районыннан 100дән артык хәрби хезмәткәр хезмәт итә. Ул балаларның хезмәт һәм көнкүреш шартларын бәяләде һәм хәрби часть командованиесе вәкилләре белән әңгәмә корды.

Район башлыга, Хәрби комиссар Александр Афанасьев, район Советы Аппараты җитәкчесе Рамил Гарифуллин районнан, Лаеш эшмәкәрләреннән, туганнарыннан һәм битараф булмаган кешеләрдән гуманитар ярдәм тапшырдылар.

Мобилизацияләнгәннәр чираттагы УАЗ (буханка) автомобиле, кирәкле техник чаралар, мотопомпалар, термобель, яңгыр сулары, рация, бинокль, көнкүреш әйберләре, туганнарыннан һәм якыннарыннан продуктлар һәм хатлар, һәм районыбыз укучыларыннан "Письма солдатам", шулай ук Лаеш Изге Троицкий архиерея йорты Воскресной мәктәбе тәрбияләнүчеләреннән изге амулетлар алган.