гыйнвар, 2017 ел
пәнҗешәмбе

26 гыйнварда “2017 ел тәрбиячесе” конкурсының муниципаль этабында мәктәпкәчә белем бирүнең 8 педагогы катнашты

Анда район башлыгы Михаил Афанасьев һәм ТР мәдәният министры Айрат Сибагатуллин катнашты. Гражданнар җыены алдыннан алар авыл мәктәбе фойесында җирле осталарның эшләре экспозициясен карадылар.

Казан Кремлендә хәйриячеләр китабының VII томын һәм Татарстан Республикасының тарихи һәм мәдәни һәйкәлләрне яңартуның республика фонды Рәхмәт хатларын тапшыру тантанасы булды.

Ташкирмән мәктәбенең 1 сыйныфында сыйныф җитәкчесе Габидуллина Альмира Илгиз кызы “Ленинград блокадасы” темасына әңгәмә үткәрде.

Әңгәмәнең максаты:

-укучыларның рухи-патриотик үсешен камилләштерү, -үз илең өчен горурлык хисен саклау һәм үстерү, -өлкән буынга, сугыш һәйкәлләренә хөрмәт тәрбияләү, фикер йөртү һәм танып-белү активлыгын үстерүгә этәргеч бирү.