Державинда пенсия белеме дәресе узды

2022 елның 18 ноябре, җомга

Россиянең пенсия фонды укучы яшьләрнең пенсия грамоталылыгын күтәрү буенча традицион кампания үткәрә. Кичә 17 ноябрьдә Лаеш районында Клиент хезмәте җитәкчесе Ирина Алешина Державин урта мәктәбенең өлкән сыйныф укучылары өчен дәрес үткәрде.

Ирина Александровна укучыларга пенсия хокукларының нәрсә булуы, аларның ничек формалашуы һәм нәрсәгә бәйле булуы, булачак яшь пенсия турында кайгыртырга кирәклеге һәм ни өчен "ак хезмәт хакы" алу мөһим булуы турында сөйләделәр.

Мәгариф проектының максаты - яшьләрне социализацияләү: аның конституциячел хокукларын яклау һәм яшьләрнең пенсия сәясәтенә активлыгын арттыру. Мәктәп укучылары һәм студентларының мөстәкыйль дәресләр өчен дә, “Киләчәк пенсия турында бар да” укыту пособиесе һәм мәктәп укучыларына пенсияләр турында интернет-ресурс ярдәмендә мөмкинлек барлыкка килде.

Бу сайт, анда күрсәтмә һәм мавыктыргыч формада Россия пенсия системасы ничек төзелгән һәм булачак пенсияне ничек дөрес башлау турында сөйли. Кампания ел ахырына кадәр дәвам итәчәк.