Ватан Геройлары көнендә Җиңү паркында чәчәкләр куелды

2022 елның 9 декабре, җомга

Бүген, Ватан Геройлары көнендә, Лаеш районы башлыгы Илдус Зарипов, военком Александр Афанасьев, көч структуралары вәкилләре, районыбыз җитәкчеләре Лаеш шәһәренең Җиңү паркында урнаштырылган Геройлар бюстларына чәчәкләр салдылар. «Без Ватаныбыз һәм аның иминлеге иң югары кыйммәткә ия булган кешеләргә хөрмәт күрсәтәбез, - диде Илдус Зарипов.

- Безнең каһарман якташлар безнең хәтердә генә мәңгеләштерелмәгән - аларның исемнәрен уку йортлары, урамнар йөртә, алар хөрмәтенә бюстлар һәм мемориаль такталар куелган.

Лаеш мәктәбе Советлар Союзы Герое Борис Кириллович Кузнецов исемен йөртә, Столбище авылы мәктәбе Советлар Союзы Герое Алексей Петрович Малышев исемен йөртә, Атабай авылы мәктәбе Россия Герое Марат Радик улы Әхмәтшин исемен йөртә.