Азат Нурмөхәммәтов Лаеш районы Башкарма комитеты җитәкчесе итеп билгеләнде

2023 елның 1 июне, пәнҗешәмбе

Азат Әнәс улы Нурмөхәммәтов бүген Лаеш муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе итеп билгеләнде.

Илдус Зарипов билгеләп үткәнчә, өч ел эшләү дәверендә Азат Нурмөхәммәтов шәхси сыйфатлары белән район халкының хөрмәтенә иреште, лаеш халкының тормыш сыйфатын яхшыртуга юнәлтелгән кайбер проектларны гамәлгә ашыра алды. Элегрәк ул башкарма комитет җитәкчесе урынбасары, Лаеш районы Советы аппараты җитәкчесе, Теләче районы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары, Казан шәһәренең “Ак Барс” көрәш спорт мәктәбе директоры вазифасын башкарды.

Төп бурычлар арасында Азат Нурмөхәммәтов районда икътисадый үсешне күтәрүгә ярдәм итүне билгеләде, ул район халкының тормыш дәрәҗәсен күтәрүнең һәм сыйфатын яхшыртуның, кече һәм урта бизнеска ярдәм күрсәтүнең төп коралы һәм чарасы булып тора, төзелеш, төзекләндерү, сәламәтлек саклауда күрсәтелә торган хезмәтләр дәрәҗәсен күтәрү, мәгариф өлкәсен үстерү мәсьәләләре.