1 июльдән инвалид балаларны караган түләү 10 мең сумга кадәр артты

2019 елның 21 августы, чәршәмбе

Россия Президенты Указы нигезендә 2019 елның 1 июленнән инвалид балаларны һәм беренче төркем балачагында инвалидларны тәрбияләү буенча айлык түләүләр артты. Аның күләме ике тапкыр диярлек 5,5 меңнән 10 мең сумга кадәр арттырылган. Инвалид балаларны караучы яки беренче төркем балачагында инвалидлар тәрбияләүче ата-аналар, шулай ук әлеге категория гражданнарның опекуннары һәм попечительләре бу сумманы алалар. Чит кеше ярдәменә мохтаҗларны караган һәм караган өчен түләү үзгәрешсез кала-1,2 мең сум.

Әлеге түләү беренче төркем балачагыннан инвалид яки инвалид баланың пенсиясенә билгеләнә

Инвалид баланы карау өчен шәхси кабинет, Россия Пенсия фонды сайтында мөрәҗәгать итәргә мөмкин. Сез шулай ук Пенсия фонды органнарының клиентларын кабул итү хезмәтенә мөрәҗәгать итә аласыз.

Пенсия фонды идарәсе 2-52-41, 2-52-62, 074