2020 елның 26 мае, сишәмбе

Эшкуар көнендә Илдус Зарипов "ФОРТ-РИМЕКС" ҖЧҖ генераль директоры Ирек Сөләйманов белән очрашты. Ул аңа катлаулы эпидемиологик хәл вакытында Лаеш районының күп балалы гаиләләренә ярдәм күрсәткәне өчен Рәхмәт хаты тапшырды.

Шулай ук Илдус Зарипов авыр тормыш хәлендә калган район халкына ярдәм итүгә үз өлешләрен керткән оешма һәм предприятие җитәкчеләренә дә рәхмәт белдерде. Алар арасында:
- Рөстәм Кәримов - "Лаеш азык-төлек комбинаты" ҖЧҖ директоры»;
- Илнур Курмаев - «Ферекс " ТД ҖЧҖ директоры»;
- Евгений Степанов - «АйСиЭл Техно " ҖЧҖ генераль директоры»;
- Ришат Вәлиев - "Полимикс" ҖЧҖ директоры»;
- Фәнис Нигъмәтуллин – «Яратель "кошчылык фабрикасы директоры, «Ак Барс «ПВК" ҖЧҖ филиалы»;
- Денис Берестов - «Птицефабрика «ҖЧҖ директоры Державинская»;
- Роман Тарасов – "Шпонировка" ҖЧҖ директоры»;
- Фәнис Шәмсетдинов - «КМИЗ Луч " ҖЧҖ директоры»;
- Рамил Мәрдәнов – «Егорьевские теплицы " ҖЧҖ генераль директоры»;
- Рамил Яруллин - «Идел буе Башснаб " ҖЧҖ директоры»;
- Сергей Сюнин - «Инженерлык технологияләре»РСК ҖЧҖ директоры.

“Катлаулы вакытта инициатива күрсәтеп, ярдәм кулы сузуыгыз өчен мин сезгә чын күңелдән рәхмәтлемен. Юкка гына халыкта бер-берсен бәладә таныйлар, диләр. Ә катлаулы чорда бу ярдәм аеруча сизелерлек", - дип билгеләп үтте Лаеш районы җитәкчесе.

Лаеш районы матбугат хезмәте.