июнь, 2018 ел
җомга

29 июньдә Лаеш техник-икътисад техникумы базасында мәгариф хезмәткәрләренең «Основные приоритеты государственной политики в сфере защиты прав детей, оставшихся без попечения родителей» темасына республика конференциясенең опека һәм попечительлек, социаль яклау өлкәсендә эшләүче белгечләрнең секция утырышы булды. Аның эшендә Лаеш районы башлыгы Михаил Афанасьев, РФ Дәүләт Думасы депутаты Ольга Павлова @o.i.pavlova, ТР Дәүләт Советы рәисе урынбасары Татьяна Ларионова, ТР мәгариф һәм фән министры урынбасары Лариса Сулима @sulimalarisa, ТРда бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Гүзәл Удачина @guzeludachina, ТР хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министры урынбасары Юлия Абдреева һәм башкалар катнашты.

29 июньдә Лаеш шәһәрендә эш визиты белән ТРда кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкиле Сәлия Сабурская булып китте. Аны район башлыгы Михаил Афанасьев каршы алды. Район Советының кече залында ул “Халык контроле” ДМС (ГИС) мәсьәләләре буенча киңәшмә үткәрде, аннан соң гражданнар кабул итте.

29 июньдә семинарда катнашучылар, Татарстан Республикасы буенча опека һәм попечительлек өлкәсендә эшләүче хезмәткәрләр Г.Р.Державин исемендәге Лаеш ягы музеенда кунакта булдылар.

Кадерле дуслар! Сезне 30 июнь көнне бергәләп Яшьләр көнен билгеләп үтү өчен Лаеш шәһәренең “Кама диңгезе” пляжына чакырабыз.