Район башлыгы Михаил Афанасьев Никольский авыл җирлеге эшмәкәрләре белән очрашты

2018 елның 5 марты, дүшәмбе

Район башлыгы Михаил Афанасьев Никольский авыл җирлегендә булды. Аның барышында ул җирле эшмәкәрләр белән очрашты. Михаил Афанасьев «АрмКонсерв» консерв цехында булды, анда җитештерү белән танышты, компания җитәкчесе Ашот Арутюлян һәм хезмәткәрләр белән аралашты. Бүген монда 40 кеше эшли, аларның күбесе җирле кешеләр. Цехта яшелчә һәм җиләк-җимешләрдән консервланган продукция җитештерәләр, борщ өчен кышка заправка да. Аларны Росгвардия, хәрби-диңгез флоты берләшмәләренә УФСИН учреждениеләренә һәм сәүдә челтәрләренә җибәрәләр. Ашот Арутюлян сүзләре буенча, ул җирле авыл хуҗалыгы җитештерүчеләрен берләшеп аңа яшелчә һәм җиләк-җимешләр сатарга чакыра. Хәзер “Нармонка” агрофирмасы шулай эшли, елына 3 мең тонна яшелчә сата. Район башлыгы барлык кирәкле ярдәмне күрсәтергә вәгъдә бирде.

Аннан соң Михаил Афанасьев «ЭкоСервис» технополисына барды. Анда пластмассадан хуҗалык товарлары, биобәдрәфләр һәм башкаларны җитештерәләр. Ул фирма җитәкчесе Нәҗип Нуретдинов белән аралашты, аның барышында яклар киләчәктә хезмәттәшлек перспективалары турында фикер алыштылар.

ТР Лаеш районы матбугат хезмәте