ноябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасының авыл җирлекләре арасында үткән республика конкурсына йомгак ясалды.

4 гыйнвардан 8енә кадәр Лаеш районында Идел акваториясендә сноукайтинг буенча «Оранжевый ветер 2018» дигән Россия кубогының II этабы үтәчәк.

Үзәк балалар китапханәсендә Лаешның 2нче мәктәбенең 5 “А” сыйныфы укучылары өчен «Кечкенә кешенең зур хокуклары» исемле хокукларны белүчеләр турниры үткәрелде. Анда «Я не прав, если не знаю своих прав» китап күргәзмәсе оештырылган иде.

Үзәк китапханәдә шушы исем астында Әниләр көненә багышланган музыкаль-шигъри кичә үтте. Россиянең ноябрь календаренда бик яхшы һәм һәркемгә аңлаешлы бәйрәм бар, ул иң якын һәм кадерле кеше – ӘНИгә багышланган.

Бүген район башлыгы Михаил Афанасьев районның җирле православие дине әһелләре һәм районның мәхәллә активы белән очрашты. Анда динне үстерү мәсьәләләре турында фикер алыштылар, шулай ук ТРның православие җәмгыятенең III форумына делегатлар сайлау булды. Ул 24 ноябрьдә Казан шәһәренең “Корстон” күңел ачу комплексында үтәчәк. Михаил Афанасьев җитәкчелегендәге Лаеш районы делегациясе составына 22 кеше керде.