2023 елның 23 августы, чәршәмбе

50 ел бергә яшәү - ул гаилә пары тормышында мөһим һәм әһәмиятле вакыйга.

Бүген Лаеш шәһәре Никахлашу сараенда Шакировлар гаиләсенең 50 еллык тормыш иптәше тантанасы узды. Данис Исламович һәм Талия Сафи кызының иңнәрендә уртак матур еллар, гаять зур хезмәт стажы, һәм иң мөһиме - яраткан балалары һәм оныклары.

Тантанада Лаеш районы башлыгы урынбасары Татьяна Борһанова, юбилярларның балалары, оныклары һәм кунаклары катнашты.

Шакировлар гаиләсе күп еллар Лаеш районында эшләде. Данис Исламович “Ленин юлы” колхозында баш ветеринария табибы булып эшләгән. Талия Сафия кызы озак еллар Лаеш районында җәмәгать туклануы җитештерү мөдире булып эшләде. Гаилә пары 3 кыз һәм 4 онык үстергән.