Сокуры бистәсен урап узу проектын гамәлгә ашыру 2025 елга планлаштырыла

2023 елның 10 октябре, сишәмбе

Казан - Оренбург трассасы участогын реконструкцияләү проектын Сокуры поселогын йөреп чыгу юлы төзеп гамәлгә ашыру 2025-2027 елларга планлаштырыла.

Мәсьәлә Росавтодор җитәкчесе Роман Новиковның Татарстанга эш сәфәре вакытында тикшерелде, дип хәбәр итә "Татар-информ" "Волго-Вятскуправтодор" матбугат хезмәтенә сылтама белән.

Р239 Казан - Оренбург - Акбулак - Казахстан Республикасы белән чикне Р239 федераль автомобиль юлын реконструкцияләүне Сокуров обходын төзү белән 20-43 чакрым җирдә үткәрү планлаштырыла. "Өченче категориянең гамәлдәге юлы транспорт йөкләнешен югалтмый - пик сәгатьләрдә хәрәкәт ешлыгы 24 мең автомобильдән артып китә. Трассаның участогы Казанның тарту районында булуын исәпкә алып, аны беренче категориягә күчерү турында карар кабул ителде ", - диелә хәбәрдә. Аерым алганда, бу участокны дүрт хәрәкәт полосасына кадәр киңәйтү, алты төрле дәрәҗәдәге транспорт чишелеше төзү күздә тотыла, шул исәптән аларның составында алты юлүткәргеч.