Лаеш районында татар эстрадасы йолдызлары ике концерт куячак

2023 елның 25 октябре, чәршәмбе

Берьюлы ике хәйрия концерты 4 һәм 10 ноябрьдә Татарстанның Лаеш районында махсус операция сугышчыларына ярдәм йөзеннән узачак.

4 ноябрьдә Столбище мәдәният йортында сәхнәдә атказанган мәдәният хезмәткәре Валентина Клюшина чыгыш ясаячак. Артистка "Уйна һәм җырла, минем гармун" программасын тәкъдим итәчәк. Башлана - 16.00 сәгатьтә.

10 ноябрьдә Лаеш мәдәният йортында татар эстрадасының популяр җырчысы Илшат Вәлиев чыгыш ясаячак. Артист - эстрада җырларын башкару белән беррәттән классик һәм халык әсәрләренең тирәнлеген дә бирә алган бик аз кешеләрнең берсе.

Танылган тембром белән җырчы "Йөрәктән йөрәккә" концерт программасы белән килә. Шулай ук сәхнәгә Ильвина Хамматова, Эльвина Сабирҗанова, баянчы Илнур Камалов, “Казан кичүе” бию коллективы, Айрат Заһидуллин һәм Миләүшә һәм башкалар чыгачак. Башлана 19.00 сәгатькә.

Концерт «Добродело» хәйрия фонды белән берлектә узачак. Чарадан алынган барлык акчалар да СВО катнашучыларының һәм гаиләләренә ярдәм итүгә юнәлдереләчәк.