октябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Державино авылы китапханәсе «Йолдызкай» балалар бакчасында кунакта булды. Китапханәче балаларга балалар өчен яңа китаплар һәм аларны барлыкка китерүчеләр – язучылар һәм рәссамнар турында сөйләде. Балалар хикәяләрне, шигырьләрне, әкиятләрне бик теләп тыңладылар, яңа китапларны карадылар, «Колобок» һәм «Репка» әкиятләреннән күренешләрдә катнаштылар, ел фасыллары турында табышмакларга җавап таптылар, әкияти сорауларга җавап бирделәр.

«Җирнең беренче ясалма спутнигы җибәрелү көненнән 60 ел»

Әлеге көллиятләр студентлары чәчтараш осталыгы, кирпеч һәм плитә салу осталыгы, мастика ярдәмендә тортлар бизәү буенча, ландшафт дизайны һәм тире эшкәртү сәнгате буенча осталык сәгатьләре күрсәттеләр.

Лаеш районы матбугат хезмәте җитәкчесе Рәсим Хаҗиев эш визиты белән Әлмәт шәһәрендә булды

Анда катнашучыларны район башкарма комитеты җитәкчесе Андрей Карсалов сәламләде.