ноябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Халык яки традицион булмаган медицина инде күптән барлыкка килгән. Дәвалауның төрле төрләре һәм ысуллары кулланыла: фитотерапия,  магнитотерапия,  диеталар,  металлотерапия, ач торып дәвалану һәм башкалар.

28 ноябрьдә район мәдәният йортында КВН уеннары республика чемпионатының район этабы булды. Анда Лаеш шәһәренең 1нче гимназиясе, 2нче мәктәбе һәм техник-икътисад техникумы командалары катнашты. Моның алдыннан ике көн дәвамында аларга Рөстәм Гәрәәев юмор буенча осталык сәгатьләре бирде.

2017 елның 5 декабрендә 10 сәгатьтә «Казанская Ривьера» комплексында оешмалар һәм ЕНВД түләү сыйфатында махсус салым режимнары кулланучы шәхси эшмәкәрләр һәм салым салуның патентлы системасынкулланучы шәхси эшмәкәрләр тарафыннан контроль-касса аппаратларыннан файдалануга багышланган конференция үткәреләчәк.

Сочида балалар иҗатының «Кинотаврик 17» XVII Халыкара фестивале тәмамланды