июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Лаеш шәһәре яр буенда гадәттәге VI “Кама диңгезе – 2018” җилкәнле регата ябылу тантанасы булды. Җиңүчеләрне һәм турнир призерларын район башлыгы урынбасары Татьяна Борһанова, ТРның җилкәнле спорт федерациясе идарәсе рәисе Вадим Трофимов һәм башкалар бүләкләде.

2018 елның 1 июнендә «Об адресной социальной поддержке населения в Республике Татарстан» турындагы Татарстан Республикасы Законына кертелгән үзгәрешләргә ярашлы төстә, җитмеш яшькә җиткән һәм өлкәнрәк яшьтәге ялгыз яшәүче эшләмәүче торак бина ияләренә, шулай ук пенсия яшендәге (ир-атлар – 60 яшь, хатын-кызлар – 55 яшь) эшләмәүче гражданнардан гына торган гаилә составында яшәүче җитмеш яшькә җиткән һәм өлкәнрәк яшьтәге торак бина ияләренә күпквартирлы йортта гомуми милеккә капиталь ремонтка взносларны түләү өчен чыгымнарга компенсация бирелә.

Татарстан Россиянең 85 төбәге арасында электрон больничныйлар бирү  буенча 4 урынны алып тора. Республикада барлыгы 90 меңнән артык бит бирелгән. ТР буенча лидер – Лаешның үзәк район хастаханәсе. 2018 елның беренче ярты еллыгы йомгаклары буенча монда 5330 больничный биргәннәр, аларның 3455е электрон битләр. Бу бирелгәннәрнең гомуми санының 65 %ын тәшкил итә. Төрле сәбәпләр белән электрон больничныйларның 7,8 %ы – 272 бит аннулировать ителгән. Ә 1955 ЭЛН инде түләнгән, бу 60 % тәшкил итә.