сишәмбе

Лаеш районында яшәүче ваемсыз булмаган берәү яшь гагараны тапканлыгын, аның оча алмаганын һәм үзендә икәнлеген хәбәр итә.

дүшәмбе

Ярышлар йомгаклары буенча 1 урынны Лаеш районы көрәшчеләре яулады. Икенчесе - Яр Чаллыдан. Өченче урында - Балтач спортчылары.

җомга

Әңгәмәдәшләр проектны гамәлгә ашыру буенча беренче адымнар, проектлау сроклары, кирәкле инфраструктура төзелешен финанслау механизмнары һәм чыганаклары турында фикер алыштылар.

пәнҗешәмбе

Лаешта бүген «Корпорация Туризм.РФ» АҖ вәкилләре һәм Татарстан Дәүләт комитеты рәисе катнашында киңәшмә узды.

чәршәмбе

30 октябрьдә Казанда В.И.Качалов исемендәге театрда Лаеш районы Мәдәният көне узачак. 15.00 сәгатьтә күргәзмәләр, мастер-класслар, интерактив мәйданчыклар, милли кухня дегустациясе башлана. 18.00 сәгатьтә - «Җир тарту» концерт программасы.

Берьюлы ике хәйрия концерты 4 һәм 10 ноябрьдә Татарстанның Лаеш районында махсус операция сугышчыларына ярдәм йөзеннән узачак.

4 ноябрьдә Столбище мәдәният йортында сәхнәдә атказанган мәдәният хезмәткәре Валентина Клюшина чыгыш ясаячак. Артистка "Уйна һәм җырла, минем гармун" программасын тәкъдим итәчәк. Башлана - 16.00 сәгатьтә.

дүшәмбе

Элегрәк Габдулла Тукай исемендәге Татар дәүләт филармониясендә, Казанның 4 нче балалар музыка мәктәбендә, Н.Г. Җиһанов исемендәге Казан дәүләт консерваториясендә җитәкче вазифаларын башкарган, Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгында әйдәүче киңәшче булып эшләгән.

җомга

Ул Илфат Гасифович Шәрәфиев булды.

Элек ул төзелеш компанияләрендә җитәкче вазифаларын башкарган, баш инженер булып эшләгән. Авыл җирлеге мәсьәләләре белән таныш.

Ул югары ышаныч яулады, аның эше ихтирамга лаек, диде Илдус Зарипов. Элегрәк Илһамов Олы Кабанавыл җирлеге башлыгы урынын биләгән иде.

сишәмбе

РДКда Ватанны якларга карар кабул иткән ир-атларга теләктәшлек йөзеннән "Россияне йөрәк белән саклыйк!" концерты узды.